Wesele rustykalne – geneza stylu

Jaki jest na prawdę styl rustykalny, czym charakteryzuje się wesele rustykalne? Postaramy się przybliżyć klimat rustykalnego wesela. Witamy na stronie Creative Films Studio, w klimacie stylu rustykalnego. Z definicji styl rustykalny to taki, który kojarzy się z rustykalizmem – czyli stylem w projektowaniu wnętrz w drewnianych wiejskich domach. Rustykalny styl tkwi po pierwsze w lekkości klimatu, a po drugie głębokiemu powiązaniu z naturą. Skoro odwiedzacie naszą witrynę to jesteście osobami, które lubią bliskość natury i prostotę. W przypadku rustykalnego wesela znakomitym okażą się dla Was dekoracje z sielskim, pozamiejskim klimatem oraz brakiem sztuczności. Wesele rustykalne nie znosi sztampy, błyszczących dodatków, a także sztucznego przepychu. W stylu rustykalnym rządzi kompozycja z polnych kwiatów i wystrój z naturalnego drewna. Dekoracje rustykalne sprawiają, że odbiorca konfrontujący się z tym stylem staje bliżej natury. Wesele rustykalne nawiązuje do stylu folkowego.

Rustykalne dekoracje weselne, czyli prostota

Większość klimatu wesela rustykalnego tworzą dekoracje, najlepiej sprawdzą się odnowione meble z poddasza, drewniane dodatki, a także scenografia w odcieniach bieli i brązu. Stanowią idealne tło dekoracyjne rustykalnego wesela. Zdecydowanie dla osób, które cenią bliskość natury, drewniane konstrukcje, a także surowe drewno, wesele w stylu rustykalnym będzie super pomysłem. Rustykalny klimat i jego motyw przewodni wesela cieszy się olbrzymią popularnością ze względu na prostotę jego przygotowania. W dekoracji wesel królują parciane sznurki, ususzone liście oraz paprocie. Kiedy organizujemy wesele rustykalne naturalnym miejscem są oczywiście stodoły weselne. Często wesele rustykalne odbywa się w nowoczesnych lokalach. Rustykalna sala weselna to często tradycyjny dom weselny, który posiada rustykalny klimat. Niezbędne akcenty na wesele folkowe w tradycyjnym domu weselnym to odsłonięta konstrukcja dachu, drzwi z surowego drzewa, odrestaurowane lub postarzane meble.

wesele rustykalne

Strój pary młodej oraz dodatki na wesele rustykalne

W aranżacji rustykalnego wesela nie bez znaczenia są dodatki, a także ubiór nowożeńców. Jeżeli zależy nam na zachowaniu klimatu detale nie powinny być obce stylowi rustykalnemu. Z tego powodu zaproszenia, winietki powinny być wykonane z papieru eko z nieodzownym dla wesela boho parcianym sznurkiem. Skoro rustykalny styl przyjęcia oznacza wiejski /ludowy/, blisko natury, obecnie także ekologiczny, stylizacja pary młodej również powinna podkreślać wyjątkowość wesela rustykalnego. Dla Pana Młodego mile będą widziane spodnie na szelkach, w kolorystyce bliskiej naturze, czyli odcienie brązu, beżu lub zieleni. Marynarka w kratę może nawiązywać do stylu boho , to znaczy bez połysku w podobnych tonacjach jak spodnie. Również Panny Młode przypadku stylu rustykalnego wykorzystują prostotę. Suknia posiadająca rustykalny styl jest zwiewna, często koronkowa ale z prostym fasonem i niewielką ilością zdobień. Uzupełnienie podkreślające rustykalne wesele to wianek z polnych kwiatów.

Wesele rustykalne – Folwark Wiązy

Malwina i Sean mieszkają w Londynie zdecydowali się jednak zorganizować rustykalne wesele w Folwarku Wiązy. Malwina posiada prawdziwie artystyczną duszę – pracuje jako grafik komputerowy. W pracy dba o szczegóły, dlatego planując wesele w stylu rustykalnym detale były dla niej bardzo ważne. Wesele w stylu rustykalnym nie jest jej obce. Jej ciekawe i niekiedy szalone pomysły sprawiają, że w ich życiu nie ma miejsca na nudę. Sean z kolei to finansista, zapewne nie myślał, że kiedyś urządzi rustykalne wesele w stodole. Jak na finansistę przystało, lubi mieć wszystko poukładane i zaplanowane. Te cechy przydały się gdy planował rustykalne wesele. Malwina i Sean udowodniają, że przeciwieństwa się przyciągają i tworzą zgrany duet. Postanowili wybrać wesele w stylu rustykalnym. Zobaczcie film ślubny i dowiedzcie się, jaki pomysł na ślub miała polsko-irlandzka para, decydują się na klimatyczny Folwark Wiązy.