Wesele boho

Coraz częściej Pary Młode decydują się na organizowanie wesela w określonym stylu. Wesele boho jednym z bardziej popularnych stylów. Styl boho chic cieszy się ogromną popularnością ze względu na urok jaki wprowadza do dekoracji sali weselnej. Klimat dekoracji boho należy do jednego z piękniejszych motywów przewodnich, który jest pełen lekkości, a także delikatnych barw i roślin. Specyfika stylu boho to artystyczne powiązanie z naturą, które w stylu boho nawiązuje poczucia jedności człowieka ze światem.

wesele boho

Styl bohemy, zarys historyczny

Styl boho swoimi początkami sięga do Francji, gdzie po rewolucji wielu artystów straciło majątki, co zmusiło ich do minimalistycznego stylu życia. Byli prekursorami stylu boho ponieważ swoje stroje i wnętrza komponowali w sposób intuicyjny z dostępnych materiałów. Co wyróżnia styl boho? W swojej istocie klimat boho polega na łączeniu pozornie niepasujących do siebie materiałów i wzorów. Wolność i fantazja są inspirowane stylem boho. Styl boho charakteryzuje swoboda, romantyzm, brak sztampy oraz lekkość i zwiewność. Boho styl w dalszym ciągu cieszy się dużą popularnością, a wesele boho stanowi opcję dla klasycznej wersji. Klimat boho jest niejako połączeniem stylu hippisowskiego, bohemy, vintage, a także glamour. Elementy stylu boho mogą dotyczyć wszystkiego, ale w przeważającej większości klimat boho chic odnosi się do wystroju wnętrz, a także ubioru.

Dekoracje na wesele boho

Na pewno warto zwrócić uwagę na dekoracje ślubne. Wesele boho to z reguły lekkie, niewymuszone bez przesadnej elegancji imprezy. Ponieważ boho kojarzy się z naturą, dekoracje weselne boho powinny zawierać dużą ilość kwiatów, najlepiej polnych, a także delikatne, zwiewne trawy. Natomiast w stylistyce boho dla ozdobienia stołów również powinna dominować natura. W tym elemencie styl boho cechują lniane obrusy, koronkowe serwetki, bukiety kwiatów, które można dodatkowo ozdobić piórami. Należy podkreślić, że pióra w stylistyce boho są wyjątkowo charakterystyczne, szczególnie gdy dekoracje ślubne mają podkreślać styl wesela.

Sukienka i garnitur inspirowane stylem boho

Dla Pana Młodego w stylu boho idealnie sprawdzą się komplety na wesele wykonane z naturalnych materiałów. W okresie letnim lniana marynarka, w okresie zimowym najlepiej uszyta z wełny. Męskie stroje ślubne boho łączymy często z nieformalnym obuwiem, najczęściej mokasynami. Z drugiej strony styl boho może być elegancki , dlatego nie stronimy od krawatu ani muszki. Dla Panny Młodej w stylu boho chic mile widziana jest suknia w luźnym i swobodnym fasonie pozbawiona usztywnień.

Wymarzone miejsce na wesele boho.

O trendach i klimacie wesela boho napisano wiele artykułów. Szukając wymarzonego miejsca na wesele w stylu boho sprawdzą się zapewne stodoły weselne. Oczywiście styl boho to nie tylko sama sala weselna, to także klimat oraz motywy przewodnie. A co jesli organizujemy ślub boho w plenerze? Wówczas ważne żeby obok sali weselnej boho była altana na wypadek niepogody. Wtedy organizując ceremonię w plenerze mamy sposobność zapobiec przemoknięciu pary młodej oraz zaproszonych na wesele boho gości. Poszukując sali weselnej w stylu rustykalnym lub boho, warto wziąć pod uwagę także folwarki. Przy organizacji wesela w stylu boho polecamy również strefy chillout dla gości. Naszym zdaniem są nieodzownym elementem każdej sali weselnej boho.

wesele w stylu boho

Wesele inspirowane stylem boho – Folwark Wąsowo

W przypadku Oli i Arona ceremonia oraz wesele to prawdziwy styl boho. Również stylizacja pary młodej stanowiła esencję stylu boho. Jako lokalizację klimatycznego wesela boho, Ola i Aron wybrali Folwark Wąsowo koło Poznania. Stodoła weselna, zabudowania folwarczne oraz wystrój sali zawładnął stylem boho. Można się pokusić o stwierdzenie, że to był perfekcyjny styl boho. Mieliśmy przyjemność filmować to przyjęcie weselne oraz ceremonię inspirowaną stylem boho. Zapraszamy do obejrzenia streszczenia filmu ślubnego . Serdecznie polecamy nasze usługi na uwiecznienie tego niezwykłego wydarzenia. Niech Wasze wesele w stylu rustykalnym / boho nabierze godnej oprawy – w naszych kadrach – zdjęciach ślubnych i teledyskach ślubnych .