MENU

Elopement – co to jest? Kiedy zadajesz sobie pytanie – jak uniknąć ślubu z zaproszeniem tłumu gości? Kiedy myślisz – jak zorganizować ślub bez masy przygotowań i ogromnej ilości gapiów wtedy pojawia się rozwiązanie – elopement. Jeśli twoim marzeniem jest mały, kameralny ślub w plenerze, gdzie ze swoją drugą połową w ciszy i spokoju wyznacie miłość przed sobą. Opcja elopement’u czyli intymnego ślubu we dwoje będzie dla Was rozwiązaniem i odpowiedzią na wszelkie powyższe pytania.

Ślub we dwoje jest realny bez konieczności wielomiesięcznych przygotowań. Jest to także coraz popularniejsza opcja zawarcia związku małżeńskiego. Daje dużo swobody, nie wymaga przekładania ślubu i wesela kiedy sale weselne nie mają wolnych terminów. Nie trzeba martwić się czy menu wybrane na wesele przypadnie do gustu wszystkim gościom lub lokalizacja będzie dla nich zadowalająca. Przy małym ślubie we dwoje można w pełni pomyśleć o sobie – najważniejszych osobach w tym dniu. Parze, która wstępuje na nową, wspólną ścieżkę życia.

Co oznacza elopement?

Elopement to ślub, który oznacza w skrócie ucieczkę. Ucieczkę, która dokładnie określa zawarcie przez Parę Młodą związku małżeńskiego w skrytości przed światem. Ślub, który dokonany jest w sposób nagły, pośpieszny, w tajemnicy przed wszystkimi. Jest to zatem opcja na realizację małego, kameralnego ślubu tylko we dwoje lub ewentualnie w gronie najbliższych osób – świadków i rodziców.

W dzisiejszych czasach, kiedy wiele rzeczy zmienia się z dnia na dzień, taka forma ślubu jest rozwiązaniem, które sprosta wszystkim niedogodnościom. Przekonali się o tym Kamila i Zahid.

Elegancki ślub tylko we dwoje, czyli jak to zrobiła Kamila i Zahid

Kamila to jedna z najbardziej żywiołowych osób jakie miałem okazję poznać w swoim życiu. Energiczna, uśmiechnięta, z dużym poczuciem estetyki oraz ogromną wrażliwością na to co ją otacza. Pomysłowa, kreatywna, czerpiąca z życia wszystko co najlepsze. Obcowanie z nią od razu dodaje energii. Zahid natomiast, to stonowany, rozważny, twardo stąpający po ziemi mężczyzna. Zna się na żartach i bardzo często lubi z nich korzystać. Pomimo małej ilości wolnego czasu, każdego dnia znajduje chwilę, by wspólnie z Kamilą trenować swoje kochane papugi. Są ich aż trzy! Z zamiłowania fotograf. W pracy, jak i w życiu prywatnym perfekcjonista.

Tak dwie różne osobowości, a połączone miłością, która z nich tryska. Tą miłość widać w gestach, spojrzeniu, wspólnych żartach, wzajemnym szacunku i klasie, którą oboje w sobie mają. Pokazanie pary cechującej się elegancją, kochającej luksus, piękne przedmioty i doceniającej każdą chwilę, która przypada na całokształt życia, nie byłoby możliwe, gdyby nie Ślub w Dubaju. Miejscu, które uwydatnia to co piękne, podkreśla jak przeciwieństwa się przyciągają i uzupełniają. W kontraście między krajobrazem pustyni, a architekturą nowoczesnego miasta. Na pokładzie luksusowego jachtu płynącego po naturalnych wodach sąsiadujących z Dubajem. W podmuchach wiatru i błyskających na wietrze drobinkach piasku. W obłych kształtach pagórkowatych piaszczystych wydm pustynnych i prostych liniach szklanych budynków. W szybkości luksusowego sportowego auta i w spokoju obcowania z kolorowymi jak świat papugami. W kontraście między tym co dała natura i co stworzył człowiek.

Jak zrealizować wyjątkowy ślub za granicą w otoczeniu przyrody?

Ślub typu elopement daje Parze Młodej pełne skupienie na sobie. Po ceremonii ślubu Para Młoda może w pełni spędzić ten dzień tylko we dwoje. Dzień rozpoczęcia swojej wspólnej drogi życia, to czas, którego nikt i nic nie jest w stanie Parze Młodej odebrać lub zakłócić. Młodzi nie muszą brać odpowiedzialności za elementy ślubne i weselne lub rozpraszać swojej uwagi na setkę zaproszonych gości, oczekując chwili tylko dla siebie.

Ślub w ciepłych krajach umożliwia wybranie lokalizacji, która po zawarciu związku małżeńskiego będzie również miejscem podróży poślubnej. To także okazja do wykonania sesji plenerowej ślubnej. Uchwycenie ślubu elopement jest inne niż wszystkie. Kadry opisują historię pary, miejsca, w którym rozpoczynają swoją wspólną przyszłość, i atrakcje, z jakich Para Młoda korzysta w dniu ślubu tylko we dwoje. Ślub za granicą w otoczeniu przyrody daje niezwykłą pamiątkę wspólnie spędzonego czasu i okazję do zwiedzenia świata, już jako małżeństwo. Teledysk ze ślubu elopement potrafi zatrzymać to, co najcenniejsze – uczucia, które towarzyszą parze w realnym, codziennie użytkowanym otoczeniu. Krajobrazy, w których bywa się na co dzień, oddają często więcej niż tysiąc słów i ułatwiają dzielenie się uczuciami.

Kiedy jest idealna pora na realizację filmu ze ślubu w Emiratach Arabskich?

Miesiące zimowe, to idealna pora na realizację ślubu w Emiratach Arabskich. W tym okresie jest idealna temperatura w mieście oraz na pustyni. Upały nie utrudniają codziennego funkcjonowania i zdecydowanie łatwiej jest wykonać wymarzone zdjęcia i filmy w plenerze. Inaczej zwiedza się także całą lokalizację.
Ślub tylko we dwoje Zahida i Kamili, był realizowany właśnie w zimie. Do filmu zostały wybrane takie lokacje jak: Jumeirah Island, pustynia Moreeb Dune w pobliżu zwrotnika raka, przedmieścia Dubaju, Abu Dhabi oraz tereny przygraniczne z Omanem. Wysoka temperatura i piękna pogoda, nie opuszczały Pary Młodej nawet na krok. Odświętne ślubne stroje nie były uciążliwe, a film ujął całe otoczenie, tak jak przy 40 stopniowych upałach w lecie.

Ślub we dwoje w Dubaju, Abu Dhabi

Ślub za granicą tylko we dwoje w wydaniu Zahida i Kamili, to przykład w jakim anturażu i okolicznościach przyrody można spędzić dzień swojego ślub. Powstały film ze ślubu jest opowieścią o miłości. Tło dźwiękowe to poezja Allena Ginsberga zatytułowana: The Weight of the World is Love. Poprzez wysublimowane obrazy staraliśmy się pokazać tę niesamowitą historię dwojga osób, które zostały połączone więzią miłości. Dubaj – miejsce, gdzie tradycja przeplata się z nowoczesnością umożliwiła przedstawienie historii związku, który zawsze ma różne oblicza – dokładnie tak, jak samo miasto Dubaj. Intymny ślub we dwoje w Dubaju jest możliwy i warty wyboru właśnie ze względu na wszechstronność. To także ciekawa inspiracja do realizacji własnego ślubu w stylu elopement.

Chcecie zrealizować elopement tylko we dwoje? Polecamy się do uwiecznia Waszego niezwykłego ślubu na naszym filmie ślubnych oraz zdjęciach ślubnych!

ZAMKNIJ