MENU

Wideofilmowanie ślubów

Nowoczesne wideofilmowanie ślubów – czyli cena za usługę kamerzysty. Kiedy zadajemy sobie pytanie ile kosztuje film ślubny lub inaczej mówiąc ile kosztuje kamerzysta na wesele na rok 2023/2024 i lata następne, musimy przemyśleć kilka czynników. To od tych składowych zależeć będzie kwota za profesjonalny film ślubny i zdjęcia. Bardzo sporadycznie dobry kamerzysta czy fotograf ślubny, podaje na stronie ceny za usługę filmowania wesel. Jeżeli widzimy koszty za nowoczesny film, to najczęściej w przykładowym przedziale cenowym, a nie w konkretnej kwocie. Dlaczego tak się dzieje? Czemu usługi filmowania wesel i fotografia ślubna wydają się tak luksusową ofertą, której cena przekłada się na dobrej jakości podróż poślubną? Co wpływa na koszt wideofilmowanie ślubów i ostateczną cenę za nowoczesny film ślubny? Ile kosztuje kamerzysta na wesele? Jak powinniśmy przygotować się do oferty profesjonalnego filmowania wesel i fotografa ślubnego, aby otrzymać piękny film i zdjęcia ze ślubu?

wideofilmowanie ślubów

Ile kosztuje kamerzysta na wesele?

Fraza “wideofilmowanie ślubów” kojarzy się nierozłącznie z kamerzystą weselnym. Druga popularna fraza to “kamerzysta na wesele cena”. Młode pary poszukują kamerzysty ślubnego oferującego piękny film ślubny, na miarę kinowych produkcji. Naturalnie takie oczekiwania to wyższe koszty nie tylko za film ślubny ale także teledysk ślubny. Gdy rozważamy ile kosztuje kamerzysta na wesele i czemu tak dużo pamiętajmy że film, a także teledysk ślubny z wesela, zostaje na całe życie. Przecież nowoczesny teledysk i dobry film ślubny pokazujący najważniejsze chwile wesela jest z przyjemnością oglądany w dalszych latach związku. Często stanowi rodzinną pamiątkę.
To, ile kosztuje artystyczny film z wesela, uzależniamy głównie od długości filmu. Po pierwsze ma na to wpływ jak duże przyjęcie w dniu ślubu organizujemy oraz jak dużo zapraszamy gości, po drugie od czasu trwania wesela. Zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem profesjonalny kamerzysta na wesele cena od 4000 do 6500 zł lub więcej. Prawdopodobnie zadowalające filmy i zdjęcia można uzyskać w przedziale cenowym pomiędzy 3000-5000zł, ale nie będzie to emocjonalny i nowoczesny film ślubny.

Wideofilmowanie ślubów – jak wybrać kamerzystę?

Cena za usługę wideofilmowania wesela nie powinna być głównym kryterium przy wyborze kamerzysty ślubnego. Na rynku można spotkać usługę kamerzysty za 2000zł , ale znajdziemy także wideofilmowanie ślubów za 15000zł. Ta duża rozbieżność, zależna jest od doświadczenia filmowców, rozpoznawalności marki, liczby operatorów, jakości sprzętu, a przede wszystkim unikalności filmu ślubnego oraz teledysku ślubnego. Amatorzy rozpoczynający wideofilmowanie ślubów, proponują najniższe stawki na rynku. W przypadku chęci uzyskania dobrego i nowoczesnego filmu ze ślubu, w tej opcji jest to wręcz niemożliwe. Dodatkowo skorzystanie z taniego kamerzysty ślubnego wiąże się z ryzykiem niezbyt udanej pamiątki ślubnej. To ile kosztuje kamerzysta na wesele i ślub ma bezpośrednie przełożenie na jakość oraz efekt końcowy filmu.

Wideofilmowanie ślubów – nowoczesny film

Definicja “profesjonalny film” to bardzo szerokie pojęcie, rozumiane na wiele sposobów. Praktycznie każdy filmowiec czy potocznie “kamerzysta weselny” opisuje wideofilmowanie ślubów jako profesjonalne i nowoczesne. Oczywiście nie w każdym przypadku jest to prawda. Artystyczny film cechuje oryginalność ujęć, które kamerzysta weselny tworzy w sposób przemyślany. Nie należą do nich przypadkowe sztampowe kadry pełne bylejakości. Piękne kadry tworzą intersujące filmy i wtedy możemy powiedzieć, że to profesjonalne wideofilmowanie ślubów . Kolejną kwestią jest dobrej jakości montaż oraz kinowa kolorystyka przyciągające uwagę i zapierające dech w piersiach. Należy także wspomnieć że klimatyczne ujęcia filmu weselnego nie powstaną bez kamery z zapisem RAW.

Creative Films Studio – wideofilmowanie ślubów

Tworzymy pełny romantycznych kadrów i profesjonalny film ślubny dla wymagających klientów, a także klimatyczne teledyski ślubne. W naszych filmach preferujemy naturalne kadry bez nienaturalnego pozowania. W dniu ślubu pracujemy dyskretnie, poszukujemy ciekawych kadrów ponieważ najważniejszy jest pełen emocji film. Jeżeli pasuje Wam nasz punkt widzenia na wideofilmowanie ślubów zapraszamy do kontaktu. Wspólnie stworzymy ciekawą pamiątkę z ceremonii ślubnej.

KAMILA x ZAHID

Preferujemy nowoczesne wideofilmowanie ślubów czyli kadry pełne emocji. Są widoczne w dniu ślubu, wesela, a także podczas zaręczyn czy sesji przedślubnej albo narzeczeńskiej. Creative Films Studio jest członkiem prestiżowej organizacji zrzeszającej najlepszych filmowców ślubnych w całej Europie WEVA. Posiadamy bogate doświadczenie zdobyte przy produkcjach ślubnych, dlatego filmy przez nas tworzone są nowoczesne, dynamiczne i na wysokim poziomie. Tworzymy filmy ślubne, klipy oraz teledyski w kraju i za granicą. Wykonujemy również profesjonalne zdjęcia ślubne.

Jakie czynniki wpływają na cenę filmu i zdjęć ze ślubu?

Mogłoby się wydawać, że oferta cenowa fotografowania i filmowania powinna być z góry ustalona i jednakowa. Zakres cen na rynku jest jednak mocno rozbieżny. Czynników wpływających na to ile kosztuje fotograf i kamerzysta na wesele jest wiele. Do najważniejszych należy długość filmu jaki para chce ostatecznie otrzymać bo to wpływa głównie na ilość pracy filmowca zarówno w dniu ślubu jak i w postprodukcji.
Dodatkowe czynniki wpływające na wycenę to rozmach ślubu i wesela (liczba gości, atrakcji do uchwycenia), lokalizacja uroczystości i przyjęcia weselnego (czyli jak daleko się wybieramy), oczekiwania co do dostępności filmowca / fotografa w dniu ślubu.

Ponadto cena jest uzależniona także od rodzaju przygotowywanego filmu, a takzę jakości dotyczącej obróbki, montażu oraz kolorkorekcji filmu. Istotne są również koszty dodatkowe np. koszty dojazdów na miejsce nagrywania, nocleg czy wynagrodzenie dla ewentualnych współpracowników – makijażystki, stylistki lub asystenta filmowca. Bez tych wszystkich kosztów, usługa nie mogłaby być w pełni zrealizowana profesjonalnie, a wszystkie te składowe zawiera ostateczna cena usługi. Chcemy parom młodym przedstawić na starcie całkowity koszt oferowanych przez nas usług, bez dodatkowych kosztów ukrytych w między czasie realizacji usługi.

Ceny rynkowe kamerzysty na wesele i ślub

czyli o ofercie kamerzysty ślubnego w Polsce

Fotograf ślubny i kamerzysta na wesele - zakres oferty cenowej

Poszukując informacji ile kosztuje filmowanie wesela, warto wziąć pod uwagę, że ten sam kamerzysta powinien zajmować się także stworzeniem filmu ze ślubu tj. montażem i postprodukcją. Kompleksowa oferta i spójny styl przygotowanej usługi, pozwala zrealizować niezwykłe filmowe ujęcia. Oferta filmowania skierowana jest dla ludzi ceniących jakość nad ceną, nie uznających kompromisów.

Ludzi, którzy szukają dobrego produktu, ukazującego cały dzień przygotowań do ślubu, chwil uroczystości zawarcia związku małżeńskiego, aż po wesele rozpoczynające nową drogę życia. Kiedy styl filmowania podoba się potencjalnym zainteresowanym, mniej liczy się cena, a fakt dostępności kamerzysty na termin ślubu. Cena staje się aspektem drugorzędnym.

Ile kosztuje dobry film z wesela?

Ile kosztuje teledysk ślubny?

Teledysk ślubny, to najczęściej wybierana wersja filmowania ślubu lub wesela.

Coraz częściej teledysk ślubny ma także wymiar filmu w okresie narzeczeństwa lub jest nagrywany tuż po ślubie, w zupełnie innych okolicznościach niż miejsce złożenia przysięgi lub zabawy weselnej. Wykonywany jest wtedy w plenerze lub wśród imponującej architektury miast w Polsce lub za granicą. Każdy teledysk jest krótki, więc myśląc ile kosztuje teledysk ślubny, warto mieć na uwadze nie tylko sam czas teledysku, a jego scenariusz, wybrane lokacje do nagrywania, koszty dojazdów w nagrywane miejsca, noclegi, czas na nagrywanie i terminy wykonania nagrywek pod teledysk w różnym odstępie dniowym. Przy wyborze teledysku w plenerze, warto wcześniej wybrać również utwór muzyczny pod jaki zostaną dobrane kadry. W zależności od dalszej publikacji filmu, muzyka popularna będzie wymagała wykupienia licencji, natomiast wybrana z darmowych utworów lub złożona z dostępnych w sprzedaży sampli, może stać się unikalnym, nieznanym utworem przygotowanym tylko pod konkretną Młodą Parę.

Tworzymy krótkie i atrakcyjne klipy ślubne, teaser’y ślubne trwające około 3 minuty w cenach od 3500 zł.

JAKI WPŁYW NA CENĘ MA

DŁUGOŚĆ FILMU

Nasza oferta składa się z trzech wersji cenowych, zależnych od długości przygotowanego produktu. Oferujemy trzy rodzaje filmów: 3, 15 oraz 30min.

Czas finalnego filmu odpowiada konkretnym pakietom cenowym jakie może wybrać Para Młoda. Istotny jest także czas nagrywania. Decyzja dotycząca umówienia obecności filmowca na ślubie, pełni tu kluczową rolę. Inaczej wyceniana jest praca na 6 h czy nawet 12 h pracy.

Stawki godzinowe kamerzysty i fotografa opierają się w granicach od 100-1200 zł, więc warto ustalić ten aspekt przy podpisywaniu umowy i przewidzieć ewentualne wydłużenie czasu pracy filmowca. Jego praca nie kończy się tylko na fizycznej obecności w dniu ceremonii. Żeby powstał teledysk konieczny jest montaż filmu i przycięcie wszystkich nagranych kadrów, do zamówionej długości. To gro pracy filmowca ślubnego.

Teraz gdy wiesz ile bierze kamerzysta na weselu i co ma wpływ na ostateczną cenę oferty filmowania wesela pewnie wiesz że nie może być to bardzo tanie. Warto zainwestować w jakość która będzie piękną pamiątką na całe życie. Jeśli wyznajecie podobną filozofię co my, czyli tworzenie pięknych filmów ślubnych, bez kompromisów jakościowych, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Stwórzmy razem coś niezwykłego!

MAGDA x PRZEMEK

ZAMKNIJ