MENU

Rustykalne stodoły weselne i sale weselne w stylu boho

Ślub w stylu rustykalnym i boho, to trendy ślubne coraz częściej wybierane przez Młode Pary. Cieszą się ogromną popularnością nie tylko ze względu na modę, ale urok jaki wprowadzają do ceremonii ślubnej. Tutaj liczy się każdy detal, a powiązanie z naturą zbliża człowieka do poczucia jedności ze światem. Stodoły weselne są miejscem, które idealnie wkomponowują się w oba rodzaje dekoracji. Sala weselna stodoła cechująca się konstrukcją drewnianą i dekoracyjnymi krokwiami, daje podwalinę pod dodatki wprowadzane na ślub w stylu boho lub ślub rustykalny. Stodoły weselne i folwarki, to jedne z najoryginalniejszych zabudowań, coraz częściej dostosowywanych pod funkcje weselną. Dlaczego są uważane za najpiękniejsze i co jest w nich takiego ujmującego?

Ślub i wesele boho – czym się charakteryzuje?

Styl boho powstał ze środowiska bohemy. Łączy w sobie naturalność, nietypowy styl życia, akcenty etniczne, hippisowskie i cygańskie. Oprawa takiej uroczystości charakteryzuje się dużą ilością zieleni, kwiatów łąkowych i traw, połączonych z drewnem, materiałami pełnymi faktur, frędzli, piór. Pojawiają się tutaj takie dodatki jak girlandy, łapacze snów i papierowe lampiony. Sielski klimat boho wesela cechuje się dużą ilością bieli i ziemistych kolorów. Dekoracje boho sal weselnych często zawierają pampasowe trawy.

Ślub i wesele w stylu rustykalnym

Podobny wydźwięk wizualny posiada styl rustykalny wesela. Jego motywem przewodnim również jest duża ilość zieleni, beżu i bieli połączona z dużą ilością surowego drewna, a czasami także cegły i kamienia. Dochodzą tu jednak akcenty rattanowe i wiklinowe. Rustykalna sala weselna jako dodatki może posiadać palety, beczki, skrzynie, drewniane ramki ze zdjęciami, liczne świece i światełka podwieszone pod sufitem krokwi dachowych znajdujących się w stodole weselnej.

Najpiękniejsze folwarki i stodoły na ślub i wesele rustykalne oraz boho

Creative films studio zebrało dla Was najpiękniejsze rustykalne sale weselne oraz te które pasują do boho wesela. Marzy Ci się sala weselna w stodole? To sprawdź naszą top listę polecanych sal weselnych na naturalne wesela w stylu rustykalnym i boho. Poznaj naszą szczęśliwą siódemkę boho-rustykalnych sal weselnych.

Folwark Ruchenka – rustykalne wesele w stodole na Mazowszu

Rosnące zainteresowanie ślubami w plenerze sprawiają, że Pary Młode często szukają miejsc wyjątkowych nie tylko na przyjęcie weselne, ale również na sama uroczystość zaślubin. Takie miejsce powinno dawać możliwość zorganizowania ślubu plenerze, ale również schronienia się pod dachem na wypadek deszczu. Wśród takich miejsc znajdziemy wiele folwarków, w których Pary Młode najchętniej organizują śluby i wesela w stylu rustykalnym, w stylu boho czy w innym stylu, dalekim od eleganckich aranżacji.

Jednym z takich miejsc, w których możemy zorganizować ślub w plenerze i wesele nawiązujące do przyrody, jest Folwark Ruchenko. To idealne miejsce na ślub w plenerze znajduje się około 100 km na wschód od Warszawy, z dala od miejskiego zgiełku, a na tyle blisko, by móc dojechać z niego ze stolicy.

W Folwarku Ruchenka znajduje się zabytkowa, najstarsza w Polsce stodoła. W wybudowanym z drewnianego bala obiekcie pomieści się nawet 200 osób, chociaż my polecamy organizację wesela do 150 osób. Właściciele Folwarku przeprowadzili renowację obiektu, wykorzystując takie nowoczesne elementy, jak przeszklone bramy oraz przesuwne drzwi, prowadzące wprost na taras. Wszystkie pomysły na odnowienie stodoły skorelowano z zabytkowym charakterem zabudowania.

Godną uwagi jest również przestrzeń wokół stodoły. Hamaki, huśtawki, leżaki i drewniane alejki tworzą atmosferę pełną luzu. Dlatego to miejsce na ślub polecamy przede wszystkim tym Parom Młodym, które marzą o ślubie i weselu w swobodnej atmosferze.

Cegielnia Rzucewo – rustykalna sala weselna z widokiem na morze

XVIII-wieczna cegielnia, znajdująca się nad Zatoką Pucką, to miejsce legenda w branży ślubnej. Fotografowie, filmowcy i dekoratorzy marzą, by móc pracować właśnie w Cegielni Rzucewo. Również Pary Młode bardzo chętnie decydują się na wesele właśnie w tym miejscu.

Zabytkowa Cegielnia Rzucewo to kolejne idealne miejsce na ślub w stylu rustykalnym. Przyjęcie weselne odbywa się we wnętrzu dość surowym, jednocześnie dalekim od sztuczności wielu sal weselnych. Piękne widoki zachęcają Pary Młode do złożenia przysięgi ślubnej w plenerze. Widok na morze, jod unoszący się w powietrzu i piękne tereny dookoła urzekają każdego, kto przybędzie do Cegielni Rzucewo.

Właściciele Cegielni Rzucewo doskonale rozumieją panujące w branży ślubnej trendy. Para Młoda i jej goście doceniają możliwość obcowania z naturą, brak przepychu, jednocześnie od idealnego miejsca na ślub oczekując nieco nowoczesności i komfortu. Cegielnia Rzucewo łączy rustykalny klimat z komfortem i nowoczesnością w sposób wyważony. Jeśli szukasz miejsca na ślub z widokiem na morze, koniecznie odwiedź Cegielnię Rzucewo.

Folwark Wiązy - rustykalna stodoła na wesele

Folwark Wiązy – zabytkowa stodoła na wesele pod Krakowem

Folwark Wiązy położony jest w Marszowicach, niedaleko Krakowa. Jako obiekt folwarczno – dworski oferuje rustykalne śluby i wesela z kompleksową organizacją, aranżacją i dekoracją wnętrz pod konkretną uroczystość. Można skosztować tu lokalnej kuchni, wynająć salę balową i zorganizować wesele na 200 osób. Dzięki dużej przestrzeni wokół folwarku, ilość gości na ślub w plenerze może zwiększyć się do 350 osób, a nikt z zaproszonych gości nie będzie narzekał na dyskomfort związany z małą ilością przestrzeni.

Folwark dysponuje noclegami i pokojem dla Państwa Młodych. Ciekawa architektura i ujmujący ogród z sadzawką, dają możliwość wykonania w trakcie ślubu i wesela sesji ślubnej plenerowej na terenie folwarku Wiązy. Dzięki temu, zdjęcia ze ślubu są spójne z całym reportażem weselnym.

Kraków Dolina Cedronu wesele

Dolina Cedronu – rustyklane wesele w Małopolsce

Dolina Cedronu oferuje kilka unikalnych miejsc do realizacji ślubu w plenerze i wesela w stylu rustykalnym, boho, vintage czy loftowym. Jest tu możliwość organizacji ślubu w 300-letniej rezydencji Lubomirskich tzw. Retyrandzie w Rudzie Małej, w Ptaszarni z 8-hektarowym parkiem w Krakowie, w Młynie Białoprądnickim w Krakowie lub Willi Domańskich w Krakowie.

Każde z tych miejsc wyróżnia się innego rodzaju architekturą. Ptaszarnia jest w stylu szklarni, Młyn Białoprądnicki nawiązuje do postprzemysłowych loftów Nowego Jorku, Retyrada to XVII wieczne zabudowania dworskie z ceglanymi murami, a Willa Domańskich ukazuje odrestaurowany styl wnętrz Młodopolskich. W każdym z tych miejsc można zrealizować innego rodzaju ślub wydobywając unikalność ślubnej oprawy.

Osada młyńska - stodoła weselna na Mazowszu

Osada Młyńska to zabytkowy folwark położony niedaleko Warszawy. Chętnie wybierają go Młode Pary poszukujące miejsca pod organizację ślubu w stylu boho, rustykalnym lub folk. Na terenie Osady Młyńskiej można zorganizować wesele w stodole i ślub w wiejskim stylu. Osada daje możliwość zrealizowania ceremonii ślubu w plenerze.

Stworzony ołtarz wśród zieleni, z ustawionymi wokół krzesełkami lub siedziskami ze snopków siana, dają niezwykły urok i odbiór wizualny miejsca. Wszystko dopełnione weselem w stodole, pełnej drewnianych akcentów i dekoracji z żywych roślin. Jako akcent specjalny, Para Młoda może odbyć noc poślubną w specjalnie przygotowanym do tego wozie cygańskim, a pierwszy taniec zatańczyć na tarasie pod gołym niebem.

Folwark Wąsowo – rustykalne wesele w Wielkoposce

Folwark Wąsowo  niezwykle wyjątkowe miejsce niedaleko Poznania na wesele rustykalne, boho, czy industrialne. Jedno z naszych ulubionych miejsc na wesele na mapie Polski.

To cały kompleks folwarcznych budynków w otoczeniu ogrodów i dużej ilości miejsca rekreacyjnego idealnego do zagospodarowania ślubno-weselnych stref chill-out. Jeśli marzy CI się wesele w stodole boho to idealne miejsce dla Ciebie.

Tektura Boho - sala weselna w stylu boho w Łodzi

Poszukując ciekawej sali weselnej w Łodzi, warto chwilę zainteresować się Tekturą Boho. Postindustrialne wnętrza ukryte są w budynku łódzkiego Widzewa, który dawniej pełnił rolę fabryki bawełny. Duże okna dostarczają tu odpowiednią ilość światła do wnętrza. Ustawna sala pomieści wszystkich zaproszonych gości. A fabryczna architektura zachwyci swoją trwałością i kunsztem.

Do tego można wykonać zdjęcia ślubne w miejskim, przemysłowym stylu oraz udekorować salę wiklinowymi dodatkami w stylu boho. Wszystko jest tu możliwe do realizacji ze smakiem, zamysłem i w spójnej oprawie. Tektura Boho oferuje również organizację ślubu w plenerze. Na zewnątrz budynku znajduje się przestrzeń do ustawienia ołtarza, przy którym Para Młoda może zawrzeć związek małżeński. Jak sama nazwa wskazuje to sala weselna w stylu boho z prawdziwego zdarzenia.

Najlepsze miejsca na ślub i wesele w stylu rustykalnym i boho

Stodoły i folwarki to niezawodne miejsca do realizacji ślubu plenerowego w stylu boho lub wesel w stylu rustykalnym. Stodoły weselne są chętnie wybierane ze względu na swoją architekturę, otoczenie, wiejski, sielski i naturalistyczny charakter oraz możliwość swobodnego obcowania z naturą. W takim miejscu obie rodziny od strony Młodej Pary mają możliwość wspólnie się pobawić i porozmawiać, ponieważ miejsce zapewnia dużo wolności i jest często położone z dala od innych zabudowań. Prawdziwy slow wedding w otoczeniu natury. Stodoła na wesele daje możliwość organizacji przyjęcia weselnego w stylu boho i rustykalnym, ale często jest także wykorzystywana do ślubów w stylu leśnym, wiejskim i vintage, ponieważ posiada kolorystykę i styl zabudowania dopasowany do akcentów dekoracyjnych każdego z nich.

Poszukując sali weselnej w stylu rustykalnym lub boho, warto wziąć pod uwagę także liczne folwarki. Ich możliwości architektoniczne i oferta noclegowa dają pełną kompleksową ofertę na organizację ślubu w plenerze i wesela, z całą oprawą dostosowaną do oczekiwanego wybranego rozwiązania. Folwarki, poza salą weselną w stylu rustykalnym lub dodatkową stodołą na organizacje przyjęcia weselnego, posiadają także wiele ciekawych budynków, przy których można wykonać plenerowe sesje ślubne i narzeczeńskie, spójne z całą stylistyką uroczystości. Altany, zwierzaki będące atrakcją folwarków, przejażdżka konna, przejażdżka bryczką, czy zdjęcia na huśtawce – to można uzyskać właśnie we folwarcznych terenach.

Takie rustykalne sale weselne mają zapewnione przestrzenie, gdzie odbywać się mogą atrakcje przygotowane i zamówione przez samą Parę Młodą. Należą do nich np. pokazy zimnych ogni, możliwość wytyczenia miejsc piknikowych na ślub organizowany w kameralnym gronie czy ustawienie ekranu kina w plenerze, gdzie będzie emitowany film z Młodą Parą w roli głównej. W otoczeniu stodoły weselnej i folwarku można zorganizować także ślubnego grilla czy ognisko, strefę chill-out a po zmierzchu obserwować deszcz meteorytów na niebie.

Wymarzone miejsce na wesele rustykalne lub boho

Czy nasza top lista rekomendowanych sal weselnych w stylu boho i rustykalnych stodół weselnych przypadła Wam do gustu? Jeśli dzięki temu poradnikowi odnaleźliście swoje wymarzone miejsce na Wasze boho/rustykalne wesele to serdecznie polecamy się na uwiecznienie tego niezwykłego wydarzenia. Niech Wasze wesele w stylu rustykalnym / boho nabierze godnej oprawy – w naszych kadrach – zdjęciach ślubnych i teledyskach ślubnych – powstających w naturalnym klimacie.

ZAMKNIJ