MENU

Kamerzysta na ślub i wesele

od czego zależy wycena usługi?

Zadając sobie pytanie ile kosztuje kamerzysta na wesele na rok 2021/2022 i dalej, należy najpierw przemyśleć kilka czynników, od których kwota wykonania filmu i zdjęć będzie zależeć. Na stronach fotografów i filmowców, tylko sporadycznie podane są ceny za usługę. Jeżeli jest to podane, to najczęściej w przykładowym przedziale cenowym, a nie w konkretnej kwocie. Dlaczego tak się dzieje? Czemu usługi filmowania i fotografowania wydają się tak luksusową ofertą, której cenę można byłoby przełożyć na dobrej jakości podróż poślubną? Co wpływa na cenę ostateczną? Jak przygotować się do oferty profesjonalnych fotografów i filmowców, aby uzyskać wymarzone zdjęcia ze ślubu i wesela?

Jakie czynniki wpływają na cenę filmu i zdjęć ze ślubu?

Mogłoby się wydawać, że oferta cenowa fotografowania i filmowania powinna być z góry ustalona i jednakowa. Zakres cen na rynku jest jednak mocno rozbieżny. Czynników wpływających na to ile kosztuje fotograf i kamerzysta na wesele jest wiele. Do najważniejszych należy długość filmu jaki para chce ostatecznie otrzymać bo to wpływa głównie na ilość pracy filmowca zarówno w dniu ślubu jak i w postprodukcji.
Dodatkowe czynniki wpływające na wycenę to rozmach ślubu i wesela (liczba gości, atrakcji do uchwycenia), lokalizacja uroczystości i przyjęcia weselnego (czyli jak daleko się wybieramy), oczekiwania co do dostępności filmowca / fotografa w dniu ślubu.

Ponadto cena jest uzależniona także od rodzaju przygotowywanego filmu, a takzę jakości dotyczącej obróbki, montażu oraz kolorkorekcji filmu. Istotne są również koszty dodatkowe np. koszty dojazdów na miejsce nagrywania, nocleg czy wynagrodzenie dla ewentualnych współpracowników – makijażystki, stylistki lub asystenta filmowca. Bez tych wszystkich kosztów, usługa nie mogłaby być w pełni zrealizowana profesjonalnie, a wszystkie te składowe zawiera ostateczna cena usługi. Chcemy parom młodym przedstawić na starcie całkowity koszt oferowanych przez nas usług, bez dodatkowych kosztów ukrytych w między czasie realizacji usługi.

KAMILA x ZAHID

Ceny rynkowe kamerzysty na wesele i ślub

czyli o ofercie kamerzysty ślubnego w Polsce

Na rynku można spotkać przedział cenowy filmowania ślubów do 2000zł do nawet 15000zł. Ta duża rozbieżność, zależna jest od doświadczenia filmowców, rozpoznawalności marki, liczby operatorów oraz jakości sprzętu. Amatorzy wkraczający dopiero w świat ofert ślubnych, proponują najniższe stawki na rynku. W przypadku chęci uzyskania dobrej i wysokiej jakości wideo, w tej opcji jest to wręcz niemożliwe. Dodatkowo skorzystanie z amatorskich filmów wiąże się z ryzykiem niezbyt udanej pamiątki ślubnej.

Prawdopodobnie zadowalające filmy i zdjęcia można uzyskać w przedziale cenowym pomiędzy 3000-5000zł, ale nie będą one nacechowane oryginalnością, czy ciekawymi przejściami wizualnymi. Doświadczeni fotografowie i filmowcy oferują swoją pracę w granicach 5000-6000zł, przygotowując montaż i obróbkę filmów przyciągającą uwagę i naprawdę zapierające dech w piersiach wrażenia. Jednak, jeżeli film ze ślubu i wesela ma posiadać jakość z najwyższej półki i wyglądać co najmniej jakby produkcja była wykonywana na masową skalę lub do użytku komercyjnego, filmowanie ślubu będzie wiązało się z kosztami w powyżej 6000zł. W tym ostatnim przypadku na cenę nie tylko wpływa jakość usługi i zebrane przez lata doświadczenie kamerzysty, ale również możliwość przygotowania filmów z użyciem najlepszej jakości sprzętów i oprogramowania, które wspomoże docięcie ujęć w jedną, prawdziwą historię miłości młodej pary.

Fotograf ślubny i kamerzysta na wesele - zakres oferty cenowej

Poszukując informacji ile kosztuje filmowanie wesela, warto wziąć pod uwagę, że ten sam kamerzysta powinien zajmować się także stworzeniem filmu ze ślubu tj. montażem i postprodukcją. Kompleksowa oferta i spójny styl przygotowanej usługi, pozwala zrealizować niezwykłe filmowe ujęcia. Oferta filmowania skierowana jest dla ludzi ceniących jakość nad ceną, nie uznających kompromisów.

Ludzi, którzy szukają dobrego produktu, ukazującego cały dzień przygotowań do ślubu, chwil uroczystości zawarcia związku małżeńskiego, aż po wesele rozpoczynające nową drogę życia. Kiedy styl filmowania podoba się potencjalnym zainteresowanym, mniej liczy się cena, a fakt dostępności kamerzysty na termin ślubu. Cena staje się aspektem drugorzędnym.

Robimy filmy ślubne, ale tworzymy również profesjonalne zdjęcia ślubne. Znamy zatem specyfikę filmowania ślubów w miejscach sakralnych, jak i w plenerach pod gołym niebem. Na Wasze życzenie pomiędzy filmowaniem, uchwycimy także kadry ślubne na zdjęciach. W naszej ofercie proponujemy młodym parom opcje 400 zdjęć ślubnych za dodatkową opłatą.

OLA x ADAM

Ile kosztuje dobry film z wesela?

Młode pary poszukują kamerzysty oferującego imponujące filmy ślubne, na miarę kinowych produkcji. Takie oczekiwania wiążą się z większymi kosztami, ale film lub teledysk ślubny z wesela, zostaje na całe życie i jest z przyjemnością oglądany w dalszych latach związku, bez względu na wypracowany staż.

To, ile kosztuje film z wesela, uzależniamy głównie od długości filmu. Na niego ma wpływ m.in. wielkość przyjęcia i zaproszonych gości, długości wesela czy ilości atrakcji w trakcie jego trwania, które mają być uchwycone na filmie. Inaczej filmuje się wesele w kameralnym gronie, gdzie w ciągu godziny wszyscy goście zostaną nagrani na kamerze, a emocje Pary Młodej można łączyć w krótkie przeplatające się ze sobą kadry. Innego podejścia natomiast, wymaga filmowanie dużych wesel na ponad kilkaset osób. Nie tylko utrudnione jest manewrowanie z kamerą pomiędzy gośćmi, umieszczenie wszystkich zaproszonych na reportażu z wesela, ale również konieczność skupienia się na Młodej Parze, która na filmie powinna być w przeważającej części. Zgodnie z naszą wiedzą i doświadczeniem dobry film z wesela powinien kosztować od  3500 do 6500 zł lub więcej.

Ile kosztuje teledysk ślubny?

Teledysk ślubny, to najczęściej wybierana wersja filmowania ślubu lub wesela.

Coraz częściej teledysk ślubny ma także wymiar filmu w okresie narzeczeństwa lub jest nagrywany tuż po ślubie, w zupełnie innych okolicznościach niż miejsce złożenia przysięgi lub zabawy weselnej. Wykonywany jest wtedy w plenerze lub wśród imponującej architektury miast w Polsce lub za granicą. Każdy teledysk jest krótki, więc myśląc ile kosztuje teledysk ślubny, warto mieć na uwadze nie tylko sam czas teledysku, a jego scenariusz, wybrane lokacje do nagrywania, koszty dojazdów w nagrywane miejsca, noclegi, czas na nagrywanie i terminy wykonania nagrywek pod teledysk w różnym odstępie dniowym. Przy wyborze teledysku w plenerze, warto wcześniej wybrać również utwór muzyczny pod jaki zostaną dobrane kadry. W zależności od dalszej publikacji filmu, muzyka popularna będzie wymagała wykupienia licencji, natomiast wybrana z darmowych utworów lub złożona z dostępnych w sprzedaży sampli, może stać się unikalnym, nieznanym utworem przygotowanym tylko pod konkretną Młodą Parę.

Tworzymy krótkie i atrakcyjne klipy ślubne, teaser’y ślubne trwające około 3 minuty w cenach od 3500 zł.

JAKI WPŁYW NA CENĘ MA

DŁUGOŚĆ FILMU

Nasza oferta składa się z trzech wersji cenowych, zależnych od długości przygotowanego produktu. Oferujemy trzy rodzaje filmów: 3, 15 oraz 30min.

Czas finalnego filmu odpowiada konkretnym pakietom cenowym jakie może wybrać Para Młoda. Istotny jest także czas nagrywania. Decyzja dotycząca umówienia obecności filmowca na ślubie, pełni tu kluczową rolę. Inaczej wyceniana jest praca na 6 h czy nawet 12 h pracy.

Stawki godzinowe kamerzysty i fotografa opierają się w granicach od 100-1200 zł, więc warto ustalić ten aspekt przy podpisywaniu umowy i przewidzieć ewentualne wydłużenie czasu pracy filmowca. Jego praca nie kończy się tylko na fizycznej obecności w dniu ceremonii. Żeby powstał teledysk konieczny jest montaż filmu i przycięcie wszystkich nagranych kadrów, do zamówionej długości. To gro pracy filmowca ślubnego.

Teraz gdy wiesz ile bierze kamerzysta na weselu i co ma wpływ na ostateczną cenę oferty filmowania wesela pewnie wiesz że nie może być to bardzo tanie. Warto zainwestować w jakość która będzie piękną pamiątką na całe życie. Jeśli wyznajecie podobną filozofię co my, czyli tworzenie pięknych filmów ślubnych, bez kompromisów jakościowych, to serdecznie zapraszamy do kontaktu. Stwórzmy razem coś niezwykłego!

MAGDA x PRZEMEK

ZAMKNIJ