MENU

Ślub i wesele w Folwarku w Wąsowie

Tradycja spotyka się z nowoczesnością

Tym razem zabiorę Was do dziewiętnastowiecznego Folwarku w Wąsowie, w którym tradycja przenika się z nowoczesnością. To był mój drugi ślub w tym mieście i po raz kolejny nie zawiodłem się zarówno pod względem pola do manewru dotyczącego realizacji dobrego klipu ślubnego, jak i samych głównych bohaterów tego dnia – Klaudii i Roberta.

Rustykalny ślub i wesele w stodole

Klaudii i Robertowi towarzyszyłem od samego rana. Stres stresem, ale atmosfera przygotowań upłynęła raczej pod znakiem uśmiechu i wzruszeń. Zresztą podobnie, jak cały wielki dzień tej pary.

Ceremonia ślubna w plenerze – zobaczcie tylko na te piękne ujęcia z drona. Było bardzo klimatycznie i jednocześnie szalenie elegancko. Łzy wzruszenia przenikały się z uśmiechem – pełen wachlarz emocji. Na wesele przenieśliśmy się do…stodoły. Bo kto powiedział, że w takich klimatach nie może być po prostu z klasą, przy jednoczesnym zachowaniu sielskości.

Na plener nie czekaliśmy długo – wyrwałem Młodych na chwilę z parkietu i przeszliśmy się po okolicy. Wszystko zostawiłem w klimacie sielanki, w której motywem przewodnim stał się uśmiech Klaudii.

Folwark Wąsowo - wesele – Creative Films Studio

Folwark w Wąsowie – wyjątkowe miejsce niedaleko Poznania na wesele rustykalne, boho, industrialne czy slow wedding

 

Folwark Wąsowo to idealne miejsce niedaleko Poznania, na wesele w stylu rustykalnym, boho, industrialnym czy slow wedding. Kompleks folwarcznych budynków wkomponowanych w duże założenia ogrodowe i miejsca rekreacyjne – to sposób na udane wesele pełne atrakcji, obcowania z ciekawą architekturą i naturą, oraz miejsce do wypoczynku. Budynki wchodzące w skład folwarku (jak kuźnia, źrebięciarnia, stodoła, gorzelnia, czy stajnia), przerobione na sale weselne, pokoje hotelowe i sale tematyczne, pozwalają spędzić aktywnie i biernie czas zaślubin, wesela i poprawin, w zgodzie z naturą, wśród śpiewu ptaków, bez pośpiechu i stresu.

 

Poza weselem, na dużych powierzchniach folwarcznego kompleksu Folwarku Wąsowo, można zorganizować wspólne ognisko, piknik ślubny, zabawy i gry sportowe.

Imponujący pod względem wielkości ogród jest chętnie wybierany na ceremonię ślubu w plenerze. Pary wybierają także na sesje ślubne głęboką na 50 metrów charakterystyczną studnię, wymurowaną z cegły lub urokliwy staw, które stają się tłem do zdjęć. 

We folwarku można skosztować także świeżych warzyw, które dostarczane są w postaci folwarcznych przetworów i potraw serwowanych na stoły weselne przybyłych gości, a wzrastają we folwarcznym ogrodzie. Przetwory przyrządzone we Folwarku można również zakupić. Świetnie sprawdzą się jako mały upominek od Pary Młodej dla gości – w formie podziękowania za przybycie na wesele, i wspólnie spędzony radosny czas zaślubin.

Na wybrukowanym kamieniem Dziedzińcu można zorganizować  dodatkowe atrakcje na rodzinne spędzenie czasu. Jest to odpowiednie miejsce na sesję fotograficzną, nagranie pamiątkowych filmów, czy zamówienie dodatkowych atrakcji eventowych lub świetlnych. Te ostatnie, na pewno zrobią wrażenie na przybyłych gościach, szczególnie po zachodzie słońca.

Folwark w Wąsowie, pozwala na organizację wesela w kameralnym, jak i ceremonialnym gronie.

Można zorganizować tu wesele na kilkadziesiąt osób wielkości niewielkiego eventu, jak i zaprosić setki gości, których obecność będzie przypominać mini koncert.

Stodoła Wąsowo pomieści wszystkich.

Duża sala pozwala ustawić dowolną ilość stołów, i wytyczyć miejsce pod parkiet. Wnętrze i konstrukcja zadaszenia stodoły powoduje, że ślub i wesele ma niezwykłą oprawę wizualną. Drewniane belki i krokwie dachu, połączone z kamiennymi ścianami budynku dają piorunujące wrażenie.

Do tego drewniane stoły, wiszące z sufitu świetlne kule i papierowe girlandy, dekoracyjne snopki z siana uzupełniające aranżacje wnętrza, świeże dekoracje z kwiatów i rośliny w ozdobnych donicach to wszystko tworzy wnętrze w niepowtarzalnym stylu.

Atmosfera wesela w takim miejscu nabiera innego znaczenia.

Pamiątkowe zdjęcia i filmy ślubne nakręcane w tak oryginalnym miejscu jak stodoła, świetnie komponują się z sesją ślubną w plenerze, którą bez problemu można wykonać w obrębie kompleksu Folwark Wąsowo. Tak duża ilość kadrów, które są spójne ze sobą pod względem wizualnym pozwalają stworzyć spójny album śluby. Elewacje budynków, otoczenie i wyposażenie sal, pokoi, dobór dodatków, umożliwia kompleksową organizację ślubu w jednym oczekiwanym stylu boho, industrialnym, rustykalnym czy slow wedding.

Można zatem przyznać jedno – wypoczynek i mile spędzony czas, jest we Folwarku gwarantowany. Tak jak wesele w Folwarku Wąsowo!

ZAMKNIJ