MENU

Sesja ślubna na Islandii

Marta i Jan marzyli o nietypowej sesji ślubnej za granicą – niekoniecznie w sukni, niekoniecznie w garniturze, ale z całą pewnością w wyjątkowym miejscu. Od dawna pragnęli też zwiedzić zimną, ale niezwykle zjawiskową Islandię. Tak zrodził się pomysł o zrealizowaniu sesji ślubnej na Islandii.

Nieokiełznana natura, piękne widoki

Plener ślubny na Islandii

Islandia, choć nadal dzika i piękna, staje się coraz częstszym celem miłośników podróży. Cenimy ją za widoki, których nigdzie indziej nie zobaczymy, za rzadko spotykane gejzery, za wspaniałe wodospady, za nieco mroczny klimat i oczywiście za zorzę polarną, której niestety nam nie udało się zobaczyć. Z Martą i Janem zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, przede wszystkim Geysir, Golden Circle (Złoty Krąg) oraz Arnastapi.

Złoty Krąg i Geysir – oryginalny plener na sesję ślubną

Golden Circle to najpopularniejsza trasa turystyczna na Islandii. Od Reykjaviku, stolicy Islandii, dzieli ją dzień podróży samochodem. Swoją popularność zawdzięcza licznym atrakcjom – na trasie Złoty Krąg znajduje się między innymi park narodowy wpisany na listę UNESCO, wodospad Gullfoss, średniowieczna osada Skalholt, lodowiec, wulkan Kerio i zjawiskowe gejzery Strokkur i Geysir. To właśnie one przyciągają najliczniejsze grupy turystów. Jeśli jednak nie lubicie tłoku, możecie być spokojni – na Islandii w żadnym miejscu nie będziecie musieli walczyć o najlepsze widoki z tłumem gapiów.

My, zwiedzając Złoty Krąg na Islandii, skupiliśmy się przede wszystkim na źródle termalnym, dzięki któremu tego typu źródła termalne nazywamy właśnie gejzerami. Geysir to jeden z dwóch czynnych gejzerów na Islandii. Chociaż po trzęsieniu ziemi w 2000 roku erupcje tego gejzeru są nieco rzadsze, to jednak warto zobaczyć nie tylko Strokkur, ale również i Geysir. A na erupcję gejzeru warto poczekać – po takim spektaklu nie będziecie chcieli szybko ruszać w dalszą trasę!

Arnastapi – zachodnia Islandia rajem dla turystów

Złoty Krąg, który znajduje się w południowo-zachodniej Islandii, to nie jedyny obszar, który warto zwiedzić na wyspie. Drugim najpopularniejszym regionem jest zachodnie wybrzeże Islandii. To właśnie tam znajduje się port żeglugi morskiej we wsi Arnastapi. Niegdyś pod wpływem duńskich władców, dziś przynależąca do Islandii wieś cieszy się szczególnym powodzeniem szczególnie latem. Wioska rybacka położona jest u podnóży góry Stapafell, za którą rozpościera się wysoki na 1148 m lodowiec. Niestety z Arnastapi dojrzeć go można jedynie w słoneczny dzień.

Wioska Arnastpi przyciąga turystów niezwykłymi widokami. Wraz z Martą i Janem nie mogliśmy odmówić sobie spaceru po klifach, z których widok zapiera dech w piersiach. Naprawdę! Wypływające ze skał strumyki, uderzające o skały fale, dzikie ptactwo, a dalej – idąc ścieżką wzdłuż klifów – twory lawowe, które ukształtowały wiatr i woda… To miejsce jest rajem nie tylko dla podróżników, nie tylko dla miłośników przyrody, ale także dla fotografa, który poszukuje inspiracji do wykreowania niepowtarzalnych ujęć.

Sesja ślubna na Islandii

Sprawdź, dlaczego warto zwiedzić wyspę osobliwości!

Mieszkańcy Islandii są niezwykle przywiązani do tradycji. Większość z nich nie neguje istnienia… elfów i gnomów! Oczywiście istnienie tych magicznych stworzeń traktują z przymrużeniem oka, jednak miejsca rzekomo przez nie zamieszkałe, odwiedzają z należytą ostrożnością… Z drugiej zaś strony Islandczycy to osoby niezwykle praktyczne – w każdym miejscu na Islandii, włącznie z płatnymi toaletami na odludziu, zapłacimy kartą. Nie musisz się więc obawiać, że zabraknie Ci gotówki!
O tym, że Islandia to wspaniałe miejsce – atrakcyjnie turystyczne i jednocześnie wolne od tłumów i kolejek – nikogo już chyba nie musimy przekonywać. A czy warto zrealizować sesję ślubną na Islandii? Wybierz się w podróż z Martą i Janem, zobacz jak łączą się tam żywioły, jaka przestrzeń roztaczała się przed Nimi, co zwiedzili i gdzie byli… Oczywiście, że warto!Spodobała się Wam sesja ślubna na Islandii? A może zamarzył się Wam ślub na Islandii? Jeśli tak to ekipa Creative Films Studio poleca się na Wasz ślub za granicą.

ZAMKNIJ