MENU

Polsko-irlandzki ślub w stylu boho

Malwina i Sean mieszkają w Londynie. Ona jest prawdziwie artystyczną duszą – pracuje jako grafik komputerowy. Jej ciekawe i niekiedy szalone pomysły sprawiają, że w ich życiu nie ma miejsca na nudę. On z kolei jest finansistą. Jak na finansistę przystało, lubi mieć wszystko poukładane i zaplanowane. Malwina i Sean udowodniają, że przeciwieństwa się przyciągają i tworzą zgrany duet. Dowiedz się, jaki pomysł na ślub miała polsko-irlandzka para, wybierając na swój ślub Folwark Wiązy.

Ślub w stylu boho w plenerze

Coraz popularniejsze w Polsce śluby w plenerze mają swoją tradycję w kulturze anglosaskiej. Nic więc dziwnego, że Malwina z Seanem postanowili złożyć przysięgę ślubną na łonie natury. Niestety, tym razem w Polsce zawitała pogoda iście brytyjska, o uniemożliwiło korzystanie z uroków natury. Ślub w plenerze odbył się więc pod dachem. Stodoła na wesele okazała się do tego najlepszym wyborem.

Jednak tego dnia nic nie mogło zepsuć. Nawet najbardziej kapryśna aura. Po uroczystości zaślubin, Para Młoda i wszyscy goście, zaczęli zabawę na dość nietypowym parkiecie. Chociaż wiele Par Młodych aranżuje swoje śluby w stylu boho, nie wszystkie decydują się na wesele w stodole. Nas cieszy, że miejsca takie jak Folwark Wiązy, przyciąga coraz więcej przyszłych małżonków. Sala weselna w stodole robi ogromne wrażenie na gościach, a po realizacji wesela staje się ulubionym miejscem odwiedzin.

Folwark Wiązy – wesele w stodole

Folwark Wiązy, w którym odbyły się ślub i wesele Malwiny i Seana, leży nieopodal Krakowa, w Marszowicach koło Gdowa. Folwark Wiązy to XIX-wieczny obiekt folwarczno-dworski. Zapraszani są do niego organizatorzy i uczestnicy imprez firmowych. Zapraszane są także rodziny, świętujące takie ważne uroczystości jak I Komunia Święta, chrzciny, rocznica ślubu oraz oczywiście ślub w stodole.

Na terenie obiektu znajdują się: sala weselna, sala bankietowa, sala konferencyjna, hotel, restauracja oraz zabytkowa stodoła. To właśnie stodołę Para Młoda wybrała na miejsce swojego wesela. Wybór ten okazał się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Stodołę na wesele ozdobiono minimalistycznymi dekoracjami, idealnie oddającymi stylistykę boho. Nad stołami przewieszono sznury z żarówkami, które przystrojono zielonymi roślinami. Zielone akcenty znalazły się także na ścianach. Stoły przykryte jedynie białym obrusem, ozdobiono polnymi kwiatami. Nawiązywały one oczywiście do wianka, którym Malwina zastąpiła tradycyjny welon.

Na polsko-irlandzkim weselu nie mogło zabraknąć ulubionych polsko-irlandzkich napojów alkoholowych. Na stole królowały piwo i whisky. Pyszne posiłki, wspaniała muzyka i czar, jaki rzucała na wszystkich dookoła Para Młoda, sprawiły, że zabawa rozkręciła się na dobre. Na parkiecie każdy znalazł swoje miejsce.

Nietypowa sesja ślubna

w Volkswagenie Ogórku

Para Młoda zdecydowała się na dość nietypową sesję ślubną. Wspólnie z Malwiną i Seanem, na sesję ślubną wybraliśmy się kultowym Volkswagenem Ogórkiem. Para wybrała jednak zupełni inne stroje na ślubną sesję w plenerze, niż te, w których wystąpili w dniu ślubu. Nie suknia ślubna, a casualowa, zwiewna sukienka, podkreślała subtelną urodę Panny Młodej. Również Sean postawił na codzienną stylistykę, zostawiając garnitur ślubny w szafie. Chwile spędzone w lesie i na polach, pozwoliły zakochanym zapomnieć o planach, zobowiązaniach i troskach dnia codziennego.

Ślub w stylu boho – bez blichtru i zbędnych dodatków. Nawiązujący do natury. Był dokładnie taką uroczystością, o jakiej marzyli Malwina z Seanem. Ślub w plenerze, doskonała zabawa i czas spędzony z najbliższymi, były wymarzonym sposobem na wejście w nową drogę życia.

Folwark Wiązy jako idealna stodoła na wesele

Boho lub rustykalne wesele w folwarku to marzenie wielu Młodych Par. Wesele w stodole jest możliwe do zrealizowania w Folwarku Wiązy, który znajduje się blisko Krakowa – w Marszowicach k. Gdowa. Zabytkowy obiekt folwarczno – dworski to interesujące miejsce na ślub i wesele. 50 miejsc noclegowych, pokój dla Państwa Młodych, urokliwe obiekty folwarczne, fascynujące krajobrazy plenerowe, a do tego niezawodna obsługa i domowa kuchnia, przyciągają wiele Młodych Par szukających idealnego miejsca na rozpoczęcie nowej drogi życia.  

 

Stodoła na wesele daje możliwość realizacji imprezy okolicznościowej o niepowtarzalnym klimacie i dekoracjach nawiązujących do natury. Folwark wiązy zapewnia wesele do 200 osób lub wesele plenerowe do 350 osób. Na miejscu można zrealizować również sesje zdjęciowe i plenerowe, ze względu na dwa hektary terenu do wykorzystania i interesującą architekturę dającą wspaniałe tło do zdjęć. Kamienne lub drewniane ściany budynków, dekoracyjne balustrady, drabiny i schody, a zimą cudownie ośnieżone alejki, zdobione ławeczki czy oszronione drzewa, dają niepowtarzalne wrażenia wizualne.

 

Wesele na wsi w stodole to nie tylko zabawa w sielskim i wiejskim klimacie, czy interesujące otoczenie wnętrz. Organizacja pozwala na stworzenie ogniska dla całej rodziny, umożliwia wspólny relaks na drewnianym tarasie przy stodole, czy obserwacje rozgwieżdżonego nieba, które nie jest niczym zakłócone. Do tego oprawa świateł i muzyki, które nie rozpraszają zabawy i wspólnego poznawania się obu rodzin. Wszystko dopełnia charakter stodoły folwarku wiązy, co uchwycają liczne zdjęcia z każdej uroczystości weselnej.

 

A jeżeli folwark wiązy na wesele nie byłby wystarczająco udekorowany, wesele pod Krakowem w Dolinie Cedronu będzie odpowiednim miejscem do pomocy podczas realizacji ślubu w stodole. Specjalizacją Doliny Cedronu są śluby rustykalne, boho i pokrewne, więc idealnie dopracują aranżacje wnętrz w folwarku wiązy gdów. Sala weselna w stodole nabierze wówczas innego znaczenia, kiedy Para Młoda będzie mogła liczyć na pomoc przy organizacji ślubu kogoś profesjonalnego i sprawdzonego, kto zajmuje się tym na co dzień. A folwark wiązy na wesele daje gwarancje takich realizacji jak ślub boho, rustykalny, industrialny, wiejski i sielski. Jedynym warunkiem udanej imprezy ślubnej są goście i Para Młoda, a im z reguły nie brakuje humoru do świetnego spędzenia wspólnie czasu.

ZAMKNIJ