MENU

Filmowy plener ślubny w Porto

Paula i Mateusz poznali się w Porto – drugim, najczęściej odwiedzanym przez turystów mieście w Portugalii. W Polsce Porto kojarzone jest często ze studenckimi wymianami i to właśnie podczas Erasmusa Mateusza nasza Para Młoda spotkała się pierwszy raz. Nic więc dziwnego, że do tego miejsca mają wyjątkowy sentyment i że to właśnie Porto wybrali na swój filmowy plener ślubny.

Filmowy plener ślubny zamiast plenerowej sesji ślubnej

Pary Młode na pamiątkę swojego ślubu wybierają plenerowe sesje zdjęciowe, filmy ślubne, a także filmowe plenery ślubne. Nasza Para Młoda zdecydowała, że zamiast sesji zdjęciowej wezmą udział właśnie w filmowym plenerze. Warunek był jeden – musi odbyć się w Porto. W tym filmie ślubnym nie ma miejsca na uroczystość zaślubin ani na przyjęcie weselne. Tutaj liczą się tylko Oni – Paula i Mateusz, ich miłość i miejsce, które złączyło ich losy.

Film ślubny z Porto i okolic

Mimo że od wymiany studenckiej Mateusza upłynęło już kilka lat, utrzymuje on stałe kontakty z lekarzami z Porto. Paula jest architektem, tym chętniej więc wraca do miejsca, które swoją architekturą za każdym razem zachwyca jeszcze bardziej. Ich wybór miejsca na film ślubny nie mógł być inny – to musiała być Portugalia, to musiało być Porto!

Nie zabrakło więc ujęć z urokliwego miasta. Kamieniczki, kawiarnie, brzeg rzeki i wąskie uliczki tworzą wyjątkowy klimat. Nie mogło także zabraknąć kadr z charakterystycznym krajobrazem w tle. Widok na kamienice z czerwonymi dachami jest jedną z wizytówek tego nadmorskiego portugalskiego miasta.

A skoro Porto leży nad morzem, nie mogliśmy pominąć plaży. Ta jest w Porto dość surowa, charakterystyczna. Zwiedzającym oferuje możliwość podziwiania pięknych widoków ze skał. Aby naszą Parę Młodą choć na chwilę zostawić samą, po wykonaniu potrzebnych do filmu ujęć z bliska, oddaliliśmy się i resztą kadrów nagraliśmy z lotu ptaka.

Filmowy plener

w Vila Nova de Gaia obok Porto

Z Porto udaliśmy się do pobliskiej miejscowości Vila Nova de Gaia. Na tamtejszej plaży stoi kościół wybudowany na planie sześciokątu – miejsce licznych pielgrzymek. Niewielka świątynia na plaży, znajdująca się obok zjawiskowych form skalnych dodają niepowtarzalnego klimatu całej plaży. Na spacer w tym miejscu Paula z Szymonem wybrali casualowy strój – czyżby chcieli w tym miejscu poczuć się jeszcze swobodniej?

Nasi bohaterowie celebrowali każdą wspólnie spędzoną chwilę, zarówno w Porto, jak w pobliskiej Vila Nova de Gaia. Nie mieliśmy wątpliwości, że te miejsca mają dla nich ogromne znaczenie. Czy jednak polecamy je innym Parom Młodym na plener ślubny?

Jeśli tylko szukacie miejsca, w którym gra świateł jest wyjątkowa, miejsca, które tętni życiem i zarówno miejsca, w którym można uciec od tłumu i wreszcie – jeśli szukacie miejsca pełnego wspaniałej miejskiej architektury, Porto może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Zobacz film Pauli i Mateusza i zainspiruj się ich historią – uwzględnij słoneczne Porto w swoich wakacyjnych planach. A może i Tobie zamarzy się odbyć filmowy plener ślubny w mieście tak wyrazistym, jak wino, będące jednym z jego wizytówek?

ZAMKNIJ